UlkePanel
UlkePanel.Com | Sesli, Sohbet, Panelcisi, Sesli, Chat, Panelcisi.
Rus Gelin müslümanlığı seçti
Rus Gelin müslümanlığı seçti

Antalya’da özel bir turizm firmasında çalıştıkları sırada iş arkadaşı olarak tanışan ve iki yıl boyunca arkadaşlıklarını ilerleten Anna ve Eyüp evlenme kararı aldı.

Ailelerinin de onayı ile resmi nikahla evlendi. Evliliğin ardından Rus gelin Anna, Müslüman olmak için Dörtyol İlçe Müftülüğüne başvurdu. Dörtyol Müftüsü Ali Yazıcı’nın da hazır bulunduğu ihtida töreniyle Kelime-i Şehadet getiren Rus gelin Anna Matveeva müslüman oldu.

İlçe Müftüsü Ali Yazıcı, ihtida töreninde yaptığı konuşmada “Barış anlamına gelen islam semavi dinlerin ortak adıdır. İslamiyette sadece Peygamber efendimize ve Kur’an-ı Kerime inanmak yeterli değildir. Aynı zamanda bütün peygamberlere ve semavi dinlere inanma mecburiyeti vardır. Bu bizim inancımızda imanın hükümleri arasında yer alır, dolayısıyla İslamla şereflenen bu hanım efendi aslında kendi fıtratını yani yaratılışının gereğini yerine getirmiştir. Cenabı Mevlam bu hanımefendinin geçmiş günahlarını bağışlamıştır. Şu an o günahsız ve tertemizdir. Elverir ki bundan sonra İslami hayatına kir bulaştırmasın” dedi.

28.02.2018 Tarihinde Yayınlandı
Gön: Admin